Sledite svoje snove, ne dajte da vas išta spreči!

Ići dole

Sledite svoje snove, ne dajte da vas išta spreči!

Počalji od Admin taj Ned Sep 20, 2009 10:51 pm

BRENDEN FOSTER, 11-godišnji dječak kojemu je leukemija dijagnosticirana u dobi od devet godina, posljednje je dvije godine doslovce živio po bolnicama. Iako je posljednjih dana svojeg života sve više slabio, Brenden je poslao svima nama važnu poruku i pružio prekrasan primjer ljubavi. "Vraćao sam se iz bolnice s jednog od pregleda i vidio sam mnoštvo beskućnika pa sam pomislio da bih im možda mogao donijeti nešto. Beskućnici su vjerojatno jako gladni, što ih čini mojim prijateljima i želim im pomoći", rekao je Brenden nekoliko dana prije svoje smrti.
Njegova je posljednja želja da nahrani beskućnike inspirirala tisuće ljudi diljem svijeta da pomognu onima u nevolji i neimaštini.

Potakla je ljude od Saudijske Arabije do Sjeverne Karoline da prikupljaju hranu i Brendenu u čast dijele je siromašnima. U Los Angelesu su organizirali pokretnu dostavu hrane siromašnima, djeca školske dobi u Ohio-u su sakupljala limenke kako bi kupili hranu koju će dijeliti beskućnicima, okupljali su se u njegovo ime i pomagali svojim manje sretnim sugrađanima i u Floridi.
Shelly Rotondo , izvršni direktor Northwest Harvest-a rekla je o n jemu: "Taj mali je fantastičan! Svojom željom izazvao je navjerojatnu lavinu ljubavi i podrške što je prekrasno gledati." On je želio i uspjeo mnogima pomoći a oni koji su čuli za njega, oni koji nemaju TV-a ni interneta, oni koji nemaju ni za dom ni za hranu, oni su htjeli pomoći njemu. I kako je to izrekao jedan od beskućnika: "Toliko je života promijenio na bolje i želimo mu da nađe snage da izdrži tu fizičku bol, jer on je kao svetac." Veteran iz Kentuckey-a, koji je u ratu ostao bez noge, poklonio mu je svoje purpuno srce za hrabrost.
Novinarka koja je radila reportažu o Brendenu, kada joj je rekao jednostavno: "Trebao bih otići kroz tjedan ili dva", za dan kada je upoznala Brendena kaže da je dan u kom je upoznala jednu staru dušu u tijelu 11-godišnjeg dječaka. "Koje su najbolje stvari u životu?" , pitala ga je. "Jednostavno , živjeti!" Nije joj bilo jasno kako se dijete sa toliko hrabrosti može suočavati sa smrću. "Događa se." "To je prirodno. Super sam se zabavljao i dok ne dođe taj čas da je došlo moje vrijeme, nastavit ću se dobro zabavljati."
Mati kaže: "Otišao je ali ostavio nam je naslijeđe a imao je tek 11 godina. Učinio je više nego što se mnogo ljudi usuđuje i sanjati a samo time što je zaželio želju. Bila sam tako blagoslovljena što sam imala ovakvog sina". Njegova se želja ispunila i on je živio dovoljno dugo da to vidi. Imao je i još jednu želju a to je spasiti pčele, razasipanjem sjemena divljeg cvijeća.

Na upit novinarke što ga rastužuje, zamislio se, u pogledu mu se nazirala duboka tuga a onda su mu dragim, dobrim licem potekle suze prije no što je rekao: Kada netko odustane." Dan prije smrti, isključio se s kisika, sa svojim najbližima otišao kući i kupio si novu video igricu...mudar kao stogodišnjak ali ipak još uvijek dijete. Što vam je još rekao? Što nam je još svima poručio? Što je njegova ostavština svima nama? Dvije krasne poruke:
"Živite život u svoj njegovoj punini."
"Živite svoje snove, ne dozvolite da vas išta spriječi u tome."
Anja Marković
Admin
Admin

Broj poruka : 39
Datum upisa : 21.02.2009

http://vremenskazona.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: