Vremenska Zona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:17 pm

ORUZJE KAO NAGRADA NA KVIZU
Svakim danom u pogledu gluposti sve vise napredujemo. Glupost dana nam dolazi iz blagorodne nam teroristima - Somalije. Ne zeleci da stajem na muku tamosnjem narodu, niti zelim da likujem ljudskoj nesreci, ali ipak, ne mogu a da se ne osvrnem na sledece - Naime, na kvizu, koji je organizovan od strane islamskih fundamentalistima u Somaliji, a koji se odrzavao za vreme ramazana glavna tematika je bila poznavanje kurana i Somalijske geografije a pobednicka ekipa kuci je odnela pusku, dve granate, jednu minu i kancelarijskog pribora (?) u vrednosti od 1000$. Kako navode organizatori kviza, glavni razlog zbog cega su na kvizu deljene puske kao nagrade je bio taj da podstakne mlade da se prikljuce u svetoj borbi protiv neprijatelja alaha u Somaliji.

Izvor: bbc

komentar: WHAT THE FUCK!!!!! taman sam se smirio i izduvao sa domacom politickom BDSM scenom, vidim monoteisticki fundamentalisti definitivno prednjace u iskazivanju ljudske gluposti, to je svojstveno za sve vrste fundamentalizma, (mislim, kad god imas misljenje od koga ne odusstajes, ZNAJ da je to dobar znak da nesto ne valja sa tobom) a izgleda da su najgori oni koji u ime svetih bogova ubijaju pripadnike onih koji misle ili veruju drugacije, bravo, sta jos reci, sem - only on planet earth. (a jel mogu ja da idem da budem recimo - hmm lav? Biti covek je postalo isuvise uvredljivo za moja shvatanja)!...
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:18 pm

PROMAJA

Ovog puta moram da se nakratko osvrnem na jednu od vecih gluposti koje sam cuo u poslednje vreme (ne biste verovali ali je u pitanju veca glupost od strajka gladju), a to je podnosenje prijave protiv Borisa Tadica za neprimereno ponasanje ili pijenje na javnom mestu, ili nesto sl. Vec cujem komentare, zakon je isti za sve!?!? Ej bre covece, da li sam ja jeo bunike ili je dosao predsednik jedne drzave na utakmicu koji je u pocasnoj LOZI, proslavio jednim gutljajem ubedljivu pobede svoje sportske reprezentacije i popio kaznu od 30 kilo dindzi?? Jebote, necu da zivim u takvoj drzavi, gde jebeni predsednik ne moz da cugne shamp u cast svoje jebene drzave... Jebala Tadica politicka korektnost i treba da ga zacepe 50 Kilo dindzi kad se uvlaci "publici" i biracima (samo pertle vire) patetikom tipa - zasluzio sam kaznite me , SPANK SPANK po guzi - EJ bre, mislio sam da sam ja perverzan, ali ovaj je zreo za BDSM scenu, samo mu fale jos kozne gace. Mislim ne kontam sta pokusava tim gestom da uradi? Oce li da me ubedi kako ce moja prava na sudu biti vise postovana sto su ga "krnuli" 30 kila dindzi, ili ce drzava da ubrza procese protiv kriminalaca i ubica koji redovno zastarevaju, ili je drzava konacno resila da zastiti gradjanje od lopova koji jade narod preprodajom istih stanova vise puta?? Ocigledno je nas predsednik resio da nam ukrade jednu stvar - a to je nas glas, idiotizmom kojeg se ne bi stidele ni najgore spanske serije, izvini kevo, u pravu si, ipak postoje vece gluposti od spanskih serija, i ljudi su stvarno glupi i u pravom zivotu, izvini sto ti nisam verovao, necu se vise mesati u tvoj poslepodnevni program, samo molim te nemoj mi reci kako Tadic treba da plati kaznu... Gadim se na ovakve new age politicke jebanije, te oce kaki nece kaki, da si neki predsenik lupio bi sakom o sto i reko, ma duvajte ga, samo sam cugnuo za drzavu jedan gut jebote, skinite mi se bre, odoh da radim, imam pametnija posla, nemam vremena se bakcem sa tim glupostima.. Verujte, takva akcija bi mi ostavila vise poverenja da je na celu drzave covek koji ima mooda, sa kojim nema drkanja i da mogu mirnije da spavam nocu. Da spustim loptu, ok, znam, ispenio sam, izduvao sam se, u principu me savrseno zabole i za njega i za kaznu, i za drzavu i za zakon, ali sustina je da ni on sam GRDNIK nije svestan sta je uradio... S druge strane, ni ne cudi me sto su nam navijaci i batinasi najuspesniji ambasadori zemlje, kad predsednik ne sme ni da popije shamp bez dozvole... Hahah, bad joke, rodjaci, u trenutku sam se bio uplasio da ga mozda nisam uvredio ovim clankom, ali ne brinem, jer ce me kao pripadnika BDSM organizacije morati postedeti radi politicke korektnosti hah, politicka korektnost - razum - 1:0 ... U to ime otvaram flasu sampanjca ...

PS. idiotizam i prodavanje promaje na sve strane, dok pravi zivotni bitni i civilizacijski problemi, ostaju ispod tepiha, pakovani i farbani sarenim lazima i idiotskim aferama za takozvane samozvane intelektualce i oni koji bi to da postanu izigravanjem papgaja - to je razlog pisanja ovog clanka!!!....
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:19 pm

MICROSOFTOV SAPUN OD LJUDI

Postoji malo stvari u zivotu koje mrzim. Neke od njih su Windows i Microsoft. Gde poceti objasnavati moju patolosku mrznju protiv ovog kancera modernog slobodnog drustva. Mozda me je mama ispustila iz ruku dok sam bio mali, a mozda ipak nije sve cisto u drzavi redmundskoj. Da ne bih zalazio u detalje koje svi znaju(mada vole da ih ignorisu), savetujem da za pocetak svi pogledaj film Pirates of the sillicon valley - torrent mozete skinuti ODAVDE (da da, ne volim ni copyright zakone, gle cuda Wink film u kome se moze videti uopste koja je filozofija osnivaca Microsofta, kako su dosli do para, a moze se videti i praksa otvorene kradje softvera i ideja upravo od strane njenog lidera. S druge strane samo otvorena narcisoidnost i pohlepa Stiva Dzobsa mi olaksava cinjenicu da je za sve to M$ prosao nekaznjeno. Dakle i vrapci na granama znaju, ili bi bar trebali da znaju kako je M$ dosao do para. Sustina je prosta. Uzmes iskopiras softver sa tudjim idejama prepakujes, softver NE PRODAJES vec licenciras (DA DA to je M$ izmislio), dajes jeftino, dok se navuku ribe, onda proizvodjacima dajes jeftinije ukoliko ne stave nista od konkurentskog softvera - citaj browsera ili media pleyera. Dakle microsoft je od svojih OEM i poslovnih partnera (pogotovu prozivodjaca PC opreme) davao windows jeftinije, pod uslovom da uz default instalaciju windowsa ne smeju ubaciti netscape ili real player. Kasnije je to bio uslov da uopste mozes kupiti windows. Ko to porice, on ne zna cinjenice, koje se lako mogu naci na netu (cak postoji SUDSKA presuda koja to dokazuje). Svakako kada jednom dodjes na presto svaku pretnju u vidu neke nove bolje ideje je lako unistiti prostom kupovinom te firme ideje i patenata. Treca stvar je patentiranje svih mogucih gluposti operativnog sistema i GUI-a .. (ne znam da li ste znali da je NPR group WINDOWS opcija na taskbaru PATENTIRANA od strane M$-a? znaci sta sad? svako ko ima tu opciju mora m$-u da plati licencu!?!) ... U ovu bolnu istinu su se nazalost uverili mnogi proizvodjaci USB flesheva i MP3 pleyera koji su u stvari cinivsi uslugu M$-u napravisi kompatibilnost sa FAT file sistemom, morali m$-u da plate licence. Dakle gde je tu sloboda ideja i napredak civilizacija i drustva kroz uvodjenje tehnologija. Postoji desetine hiljade tako nakaradnih patenata ne zato jer je to neko izmislio vec da moze da ucenjuje nekog drugog ako ima njegov patent. Sustina se dakle ovde svodi na pravno birokratsko nadmudrivanje jednih sa drugima uz milionska zataskavanja i dogovore uz enormno usporavanje napretka. Naravno ni to nije poznato vecini korisnika proizvoda ovog OS-a... Sve sto su mogli pokrali su - GUI, OS, koncept, office (seca li se neko wordperfecta).. Naravno kada trziste kontrolise monopolista, konkurencija se brise. Da ne ulazim u pricu uopste da su se M$ i IBM u svoje vreme dogovorili da zajedno naprave OS/2 2.0, i kad je M$-u windows 3.1 krenuo da se prodaje, zeznuo IBM tako sto je svoj kod preimenovao u windows NT (da dragi moji windowsovci tako je nastao kernel vaseg omiljenog OS-a) i zeznuo IBM raskinuvsi ugovor.. U poslednje vreme cujem da je M$ veliki dobrotvor kako daje softver vladinim institucijama, skolama i vrticima, ma bre samo sto ne otvaraju narodne kuhinje.. Naravno svi zaboravljaju jednu cinejnicu da ti gestom u stvari regrutuju armije za svoje proizvode. Stvar je prosta.. navikni ovce na nesto, znate onu narodno, naviknuti se - tesko je, odviknuti se - JOS teze.. Dakle tamo hiljade malisana jos od vrtica bude ispirano m$-ovim konceptima, ne samo koriscenja softvera vec usadjuje i retrogradne ideje da je nemoralno kopirati i razmenjivati softver, i da takav treba da robija 5-10 godina zbog softvera kojeg inace prodaju nenormalno skupo (da li je neko u poslednje vreme pogledao cene windows server ili MS sql baze)... Dakle toliko o tom dobrom delu... Dalje tu je problem licenciranja tipa - evo ti auto, mozes ici samo levo, ako hoces desno, moras da platis. NAravno ne znam da li ste znali ali vi u stvari NIKADA nista vlasnik svog OS-a.. (da da pogledajte EULA ugovor, vi ga samo iznajmljujete, i ne mozete ama bas nista osim onoga sto vam je M$ rekao ((toliko uopste o nekom ljudskom konceptu slobode)).. Dakle neko rece, ne ulazeci u ispravnog recenog - pa windows je bolji od (linuxa, macos-a, TOS-a, BSD-a).. Pa i sapun od ljudi mnogo bolje pere ves, pa neces da ga koristis, zasto? Zasto onda korisiti windows?? Dakle to je uopste problem ljudske civilizacije, ne pitaj me za prvi milion, sad je SVE legalno i dobro. To da li si pobio 1000 ljudi za njega vise nije bitno!!.. Stavise kada su trebali da podele M$ na vise firmi, bili ueleteo lovu u Busovu kampanju i sve je zaboravljeno (opet toliko o moralu istog M$-a i moralu uopste) Dalje - legalizacija softvera.. Dakle pre par godina imali smo prilike prisustovati otelotvorenju monopola m$-a.. Dakle bili smo svedoci pokusaja ove nase kvazi drzave da legalizuje softver.. problem je bio samo u tome sto su trazili SAMO legalan widnows.. dakle nema veze sto imas photoshop ili corel ili bog zna sta ... dovoljno je bilo da kupis windows i da si miran.. Dakle drzava je postala besplatan microsoftov agent za naplatu?!! U stvari da.. zaboravili ste, dobili su desetine hiljada besplatnih kopija za ovcice Wink LOL kako zgodno..(pa pored takve drzave m$ ne moze da izgubi) Ne znam za vas.. ali dati 100 savrseno korisnih eura za OS koji je "najbolji" samo zato sto je neko ukradeno i nametnuto od strane glupavog i neobrazovanog mainstreama coveku koji ima 58 milijardi dolara, dok je moj prihod upola manji... moze samo lood ili zadojen covek.... Dakle ne osecam ni malo grize savesti oko toga, kao sto ni M$ ne oseca ni malo grize savesti dok prodaje djubrosoftver pod licencama koji krse sve primordijalne principe slobode. Dalje da ne pricam da je u poslednje vreme aktuelna tema to sto je nas dragi BILI dao 20 milijardi dolara u dobrotvorne svrhe i time se ulogovao u listu najvecih dobrotvora, sve bi to bilo lepo da neko nije iscackao da je rec o instituciji "Planned Parenthood" cija je agenda eugenizacija i kontrolisanje ljudske rasta populacije na najgore nacine (cak i nekonsenzualne sterilizacije), mrzi me sada da idem ovde u detalje, ali ako i dalje mislite da je bili ovo ucinio iz ciste platonske ljubavi prema covecanstvu - izgooglajte.. Na kraju ironicno, da pare koje ste dali njemu ide za ukidanje vasih prava na decu i razmnozavanje ... Wink Ali bolje niste ni zasluzili, ali idemo dalje... i skorasnji napori M$-a da bude dobrotvor tako sto ce podrzati akciju digitalizaciju znacajnih dela srpske knjizevnosti. Sve bi to bilo ok da nisu onako sasvim slucajno progurali sve to kroz njihov kvazi .docx format, za koji ti treba 10 konvertora da to lepo pogledate. Ali ko sto neko rece oni su dobrotvori, a ja kazem, sta ti vredi kada krava da mnogo mleka, kada na kraju sutne kofu u kojoj je mleko i prosipa je. Dakle da ne brkamo dobrotvore sa marketinskim trikovima.. Jedno je prevesti sve knjige i uraditi nesto dobro, uz objavu tipa M$ dao pare ili platio prevod.. a drugo je gurati svoju tehnologiju, dakle to onda nije dobrotvorni rad... to je reklama sumnjivog morala. Sustina je da vecina ljudi vise ni ne primecuje korporatizaciju drustva, pa se to sada smatra dobrim i pozeljnim. Nikako se ne mogu sa time sloziti, jer prvo ponasanje korporacije usisa sve pare iz drzavnih kasa da bi na kraju satro nesto vratili u stvari sa nekom jeftinom i skrozirnom reklamom... (Ljudi jel veruje jos neko bre uopste da je drzava tu radi opstih interesa?? kad vec pricamo o tome bre??

Da, ovo je jako subjektivan hejterski i nezreo clanak napisan u trenutku anti M$ inspiracije. Dosta toga izrecenog je istinito, koga ne mrzi da procita vise o tome, znace, mada taj verovatno vec zna, i nije mu bilo potrebno da cita moj clanak, ostali ce da me mrze i pljuju zbog neobjktivnosti i pristrasnosti i uopste stila. Na stranu stil i tamo neke norme, glavni principijelni problemi modernog drustva i nase civilizacije su pred vama, na vama je ostao samo izbor - da li da budete ovce ili zelite da nesto promenite. I neko rece, sta fali ako je sapun napravljen od ljudi ako dobro pere Wink Ja kazem, nista, dok niste vi u tom sapunu......
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:21 pm

B92 - KRAJ

Secam se pre 15-ak godina kada sam prvi put cuo za ovu skracenicu. Bilo je to posle filma "Crni bombarder" gde se radio zvao boom 93 Smile pa mi se cinio kao plagijat Smile Nemam pojma sta je pre nastalo, cenim da je Boom 93 bila aluzija na B92 u filmu koji je tada nosio bitnu politicku poruku. Prateci ovu stanicu za vreme tog perioda naucio sam da postujem slobodu govora i naucio da postujem cinjenicu da se mora objaviti svaka vest po svaku cenu, ceneci napore tih novinara koji su stavljali svoju glavu u torbu da nam donesu informacije koje su u tom periodu bile ogranicene. I eto prosle je 15-ak godina (vise manje) od kako je ova stanica iz underground fazona prerasla u veliku news korporaciju. Pravilo "Kada postanes veliki, postajes ono protiv cega si se borio" je jos jednom nedvosmisleno dokazano. Godinama vec pratim fenomen uspona ove TV/Radio stanice cisto kao neki licni mini projekat analize i rezultati su otprilike sledeci. Dragi nasi i Drage nase, B92 danas se ni po cemu ne razlikuje od CNN-a, FOX-a ili bilo kojih drugih kvazi propagandnih medija. Naime ova televizija godinama unazad prati odredjenu agendu, stvarno poznatu samo njenim urednicima. Da li su u pitanju pare ili nesto drugo, ne mogu reci. Ono sto mi kao velikom ljubitelju slobode govora smeta je neobjektivnost i pristrasnost i jednostavno selektivnost informacija koje se objavljuju. Vodio sam zestoke suboke sa pobornicima ove televizije, medjutim kako neko ko gleda samo tu televiziju moze da oceni njenu objektivnost. Da li se to desilo sa onima koji su je voleli? Da li su u toj ljubavi postali njihovi robovi? Deluje mi kao da je neko previse verovao. Ok razumem ih, godinama smo se i licno borili za njena prava. Medjutim kako to po pravilu ide, zaboravljaju se obicni ljudi i oni koji su od nje stvorili ono sto su danas, a pare brisu granice onoga sto se nekada zvala uredjivacka politika. Ajde da prvo pocenemo od programa koji je apsolutno podredjen komercijalizmu. Show programi tipa Veliki Brat, i razne nove gluposti tipa survivora i onog zidanja neke kuce dovoljna su prica za tri ovakva clanka. Necu da gubim vreme na to.. Vec cu se pre svega osvrnuti na web sajt ove kompanije koji sam redovno pratio. Ne mogu da se otmem utisku da oni jednostavno rade za nekoga ciji je interes programiranja nasih mozgova. Pocev od utuvljavanja na sve strane nekih evropskih vrednosti pa sve do nasilnog utupljavanja krivice kao pojedinca i kao naroda. Evo i par konkretnih primera koje vam navodim iz prve ruke. Kada je bio neki jubilej B92 (pre par meseci), na sajtu je objavljujen samohvaleci intervju sa glavnim i odgovornim urednikom koji je veselo i samouvereno pricao o tome kako su oni najbolji i najobjektivniji. Ocigledno da mu je promakla cinjenica da ne mozes TI OBJEKTIVNO proceniti SVOJU objektivnost. I tako sam seo i kao svaki normalan gradjanin ove drazve hteo da napisem potpuno normalan i nevredjajuci komentar tipa, da li je doticni gospodin svestan te cinjenice o objektivnosti, te sam takodje u par recenica kulturno i umereno iskritikovao njihov novi program, pridrzavajuci se STRIKTNO njihovog kilometarskog DISCLAIMERA za komentare (citaj Sta sve NE SMES da napises, cudi me da ljudi uopste smeju pored onakvog DISCLAIMER nesto da napisu). Naravno komentar nije objavljujen, naravno da moje misljenje nije bitno korporaciji kojoj objektivnost i kritika nisu nesto sto je bitno. Da ne zalazim sada u sve te slucajeve kada mi komentar nije objavljujen ( mislim da je odnos 5:1 u korist onih neobjavljenih).. ali ono sto je ovih dana prelilo casu su otvorene i direktne poruke srbima kako trebamo zaboraviti na Kosovo. Svi me znaju da nisam nacionalista ili neki ultra desnicar, ali jednostavno nacin na koji to podmuklo radi ova televizija nije OBJEKTIVAN vec ocigledan. Forsiranje vesti gde se od nas trazi mudrost i smirenost, a osuda svake vrste protesta. Na stranu vesti i politika, tu cete mi moci naci 200 argumenata protiv, ono sto je stvarno neverovatno su komentari. od 135 komentara na vesti da je Kosovo proglasilo nezavisnost, u 120 njih cestitka Kosovu na nezavisnosti? Gledam i ne verujem. Bez obzira sto kapiram sta je realnost, voleo bih da vidim IJEDNOG Srbina koji ce da IM cestita nezavisnost. U ovom momentu Srbi ili cute ili gutaju knedlu, ma kakvog ko bio politickog opredeljenja. OK, sada ce neko reci da se zna da to Siptari ostavljaju komentare, i da se potpisuju kao srbi. Ja kazem OK, ali kada sam pokusao da dam SVOJ komentar o celoj situaciji, opet gledajuci da ne koristim govor mrznje, vredjanja ovoga ili onoga. CVRC, opet nije objavljen. Mislim ajde, povezite tri cuke i kazite mi da li je sve to slucajnost. Krenem dalje, iz cistog experimenta krenem da na vise clanak pokusam da objavim komentar sa jednostavno drugacijim misljenjem od onoga u vesti i drugim komentarima sa malo ostrijim stavom. NOTHING, NADA, NISTA!... Mislim jednostavno i pored svih onih mnogo bitnijih argumentata koje sam izneo , ovo je jednostavno to - KRAJ. B92 SUCKS!!. Za mene ste mrtvi... Sto se mene tice, ne postojite. Secam se kao juce posete sajtu freeb92.net. Izgleda mi da je opet potrebno oslobadjanje, ovog puta od b92!!!....
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:23 pm

KRATKA MUDROST
Posvecujem ovu kratku kinesku mudrost koja potize iz P.N.E. svim onima koji se lako vredjaju i koji uvek nadju razlog nekog problema najcesce u drugim ljudima:

"Da ne bi nagazio na trnje, nije potrebno da ceo svet obavijes djonom, dovoljno je da ga imas samo na tvojim nogama". Ko razume shvatice.
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:24 pm

O SRECI (UKRATKO)
Posto nemam puno vremena ovih dana za neko detaljnije "razotkrivanje" srece, koja je po meni menje vise reakcija na nesto sto je nauceno da jeste ili nije ista, da probam da dam odgovor na ovo pitanje kroz jednu staru latinsku poslovicu, koja mi je otprilike vec postala zivotni moto. Dakle poslovica ide:

"Nije srecan covek koji ima sve sto zeli, vec onaj koji ne zeli sve sto nema"
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:25 pm

KRATKE PRICE BY DMC: BUDUCNOST JE IZVESNA

Daleka buducnost.... Doba Venomha velikog, godina Venomha 458, sina otelotvorenja sina bozijeg Ravenomha. Deca Ravenomha se nalaze pred zavrstekom vekovnog zadataka. Uskoro ce svi ljudi na nasem trozvezdanom sistemu biti ujedinjeni pod simbolom velikog Venomha. Pobunjenici ciji su dani odbrojani ce uskoro doziveti krah, a njihovo poslednje uporiste je sveta planeta - zemlja, odakle je potekao zivot blogosiljan Ravenomhinim suzama. Ti zavedeni primitivni pagani, sledbenici starih religija kao sto su Hriscanstvo, Islam i Budizam, moraju biti asimilovani u nase napredne drustvoeno religijske tokove i moraju prihvatiti jedinu PRAVU religiju, jedinog boga Ravenomha, cija se presvetla rec otreznjenja zacula pre skoro 5 vekova. Ko ne bude hteo da prihvati presvetlu rec Ravenomha morace biti zrtvovan u njegovu slavu. Ostaci tih paganskih religija zauvek moraju biti dezintegrisani, jer Ravenomh je rekao da pored njega ne moze biti drugih bogova. I dok se poslednji svemirski brod spusta na zemlju, covecanstvo konacno obasjava svemocna i pravedna svetlost velikog Ravenomha.....
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:26 pm

KRATKE PRICE BY DMC 2: POSTOVANJE

Postojao je mladic koji je uzivao veliko postovanje. Ljudi na ulici su mu se vrlo rado javljali i pricali sa njim. Sam mladic je bio vrlo ponosan na sebe i postovanje koje mu ljudi ukazuju. Jednog dana tokom setnje u gradu sreo je prelepu devojku. Samouvereni mladic se krenuvsi ka devojci slucajno saplete i padne pravo u veliku prljavu baru na sred ulice i to na ocigled celog grada. Ljudi i devojka su se grohotno smejali a mladic je ubrzanim korakom pobegao sa scene. Prosle su nedelje od dogadjaja a mladic i dalje nije smeo na ulicu, brinuci se da ga neko moze prepoznati i smejati mu se. Resio je da potrazi savet kod mudraca. Mudrac ga ljubazno primi a mladic mu pazljivo izlozi svoj problem te pita mudaraca kako da povrati postovanje medju mestanima. Mudrac mu rece "Ono sto ti ljudi daju, ljudi ti mogu i oduzeti. Postovanje se ne moze imati, njega mozes samo davati, a onaj kome ga dajes ga ne moze zadrzati."
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:27 pm

SCIENCE FICTION TALES FROM 7TH DNP : BGL-3 @ KX8923 - PART 2

Dakle jedinice rade. A to je upravo ono najfascinantnije. Posmatrajuci sa daljine, ne mogu a da se ne otrgnem utisku da je ovakva kreacija, koliko god ona bila genijalna i neponovljiva, ipak cudna. Naime, bez obzira na pun kapacitet kontejnera svesnosti jedinki, one iz nekog razloga ne mogu da lako komunicirati sa "jedinstvom 12-og stepena". Sto je malo apsurdno s obzirom na pretpostavke da je ovakav oblik mogla iznedriti jedino proto-energetska "forma" 12-og DNP-a. Koji su moguci razlozi ove cinjenice za sada je nepoznato. Mozda odgovor lezi u cudnim obrascima ponasanja jedinki. Naime, jedinke, koje sebe nazivaju Ljudi, su (komicno) ubedjene da su odvojene jedne od drugih. Mozete misliti kakve obrasce ponasanje mora uzrokovati takvo misljenje. Naime, ljudi se vrlo retko mogu saglasiti oko necega, cak iako je u njihovom apsolutnom interesu. Izgleda da pretpostavka odvojenosti ima mnogo vecu ulogu nego sto mozemo pretpostaviti. Cak su razvili i neki primitvni sistem, nazvan "demokratija", koji ima sluzi da pod datom premisom odvojenosti, nekako dodju do nekog autonomnog dogovora. U pocetku mi nije bilo jasno zasto ne iskoriste svoj n-elektricitet za komunikaciju sa "jedinstvom 12 stepena", ali sam kasnije utvrdio da postoji odredjeno odstupanje u frekvenciji, koja se do sada vrlo retko sretala u univerzumu. I dalje se pitam, da li je to nus-pojava zbog nesrecnog odabira ugljenika kao kontejnera, no dalja ce istrazivanja nadam se otkriti pravi razlog toga. Dalje, ljudi svakodnevno vrse enormne transformacije n-elektriciteta, mislim da oni to nazivaju emocije. U pitanju je redak proces transformacije hemijskih procesa kontejnera svesti, tokom koga se frekvencije dve jedinke u kratkim virtuelnim vremenskim pomacima podudaraju, te se omogucava vrlo jak transfer n-elektriciteta. procenjuje se da je ovaj postupak slican nasem harmonizovanju vibracija, te da emocije mogu imati jacinu 20% lederovog efekta, sto je u stvari vrlo zanimljivo, znajuci sastav njihovih kontejnera.

Posebno su mi bili zanimljivi "ljudi zene". Njihove hemijske reakcije su cinile frekvenciju za nijansu blize "jedinstvu 12-og DNP-a" ali je cesto dolazilo do standardnog zagusenja prilikom indexa n-elektricieta veceg od 12Y. Stoga u praksi imaju n faktor koji takodje ne moze dostici frekvenciju "jedinstva 12-og DNP-a". One takodje jedine imaju mogucnost stvaranja novih kontejnera na nacin koji nije do kraja ispitan.

Ono sto je zanimljivo da postoje odredjene jedinke koje na nama nepoznat nacin uspevaju usaglasiti svoju frekvenciju. Koliko sam shvatio postoje razni nacini koji im to omogucavaju. Par jedinki posle uspeha uspeju da se uz pomoc harmonije n-elektriciteta stope u "jedinstvo 12-og DNP-a", ali kao sto je poznato da bi jedan sfericni kontejner izjednacio harmonijske vibracije sa jedinstvom, svi pod kontejneri moraju uciniti to isto. Ovo je vazna cinjenica iz razloga sto se uskoro ocekuje stapanje zvezdanog kontejnera sa jedinstvom, a znamo vec da se u tom slucaju desava efekat crne rupe, to jest javlja se enormna kolicina T-elektriciteta izmedju 3 dimenzije DNP-a i 12 jedinstva. Bez obzira na prividnu primitivnost ljudi, oni poseduju vrlo zanimljive obrasce razmisljanja koje su logicna posledica svojih unikatnih okolnosti. Ponekad sam shvatio da bi ogranicavanje znanje i iskustava bio jedan vrlo interesantan ekperiment. Takodje dislociranje od "jedinstva" mora biti jedno neverovatno iskustvo. Da li je odvojenost realnost, ili iluzija ovih cudnih jedinki. Da li mozemo simulirati ovakvo jedno iskustvo. Odobreno je slanje jos jedne misije na zemlju radi ispitivanja ovih zanimljivih teorija. Mnogi nasi mislioci su se pitali da li svest "jedinstva" moze dobiti drugacije osobine kada je u nekom drugom nivou, obliku. Mislioci su se izgleda prerano slozili da svest jedinstva ima nepromenljive osobine ma u kom obliku ili dimenziji, samo zato jer nismo mogli da predvidimo ovaj za nas, do juce perverzni oblik postojanja.....
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:29 pm

Na maloj i neuglednoj plavoj planeti zabacene galaksije kx8923 (lokalni naziv, Mlecni Put), zivela je cudna vrsta svesnih jedinki nalik automatronima, napravljenog od inace veoma retkog materijala u ostatku univerzuma - ugljenika. Kada sam prvi put prolazio tom galaksijom, odmah me je privukla ta cinjenica, naime pitao sam se ko bi bio dovoljno hrabar da kreira kontejner svesnosti sa ovom vrstom materijala, koja se je do sada toliko puta pokazala neadekvatnom za takav poduhvat. Nasi naucnici su sintezom par elemenata uspeli da dobiju ovaj redak elemenat, no svi rezultati koje smo dobili, pokusavajuci da napravimo kontejner za svesnost su bili neuspesni. Takodje su kruzile teorije o tome da je to u stvari nemoguce, no ja nisam bio toliko zatvorenog uma kao ostali, koji su tvrdili da je jedini elemenat koji moze da drzi svesnost naravno metal. Uvek sam tvrdio da nas nash pogled na univerzum i nasha subjektivna percepcija ometa u objektivnom razmisljanju i analizi drugih delova univerzuma, i onih trodimenzionalnih, a pogotovu onih u dvanaestoj dimenziji. DObro, reci ce neko, uspeli smo da poprilicno objektivno izanaliziramo dimenzije od broja 4-12, ali neko ce reci da to i nije bio pravi izazov upravo zbog toga sta je tamo nadjemo, te da je najzanimljivija dimenzija i dalje ostala treca, to jest ona odakle smo pre mnogo jedinica virtuelnih pomaka i krenuli. Bez obzira na nase ogromno znanje steceno tokom jedinica virtuelnih pomaka, nekako nas je nasa konstrukcija uvek sputavala da objektivno vidimo neke druge kontejnere svesti, koji bi mogli ziveti u totalno drugacijem okruzenju a da sami budu potpuno drugacijeg sastava. To je upravo slucaj sa ovom rasom, ciji cu vam susret pokusati opisati sto objektivnije, ali cu ipak morati da lajicima objasnim neke nepoznate fenomene uporedjivanjem sa nama.

U pocetku nisam ni zeleo da ulazim u taj zvezdani sistem, jer mi nije delovao dovoljno stabilan za bezbedan povratak u 7-mi DNP (dimenziju). Naime prelazak iz 7-og DNP-a u 3 je u vecini slucajeva bezbedan, medjutim u ovom sistemu se nalazi neki porecemaj u elementarnim talasima, za koji u pocetku nisam imao logicno objasnjenje. Medjutim, posto sam oduvek voleo prave izazove, resio sam da rizikujem, i poblize pogledam treci sfericni kontejner (lokalni naziv - planeta) od zvezde, i da vidim, ovaj redak oblik kojeg lokalno nazivaju humanodini izbliza. Naime koriscenje skeniranja poznatog nam iz 7-om DNP-a jednostavno nije bilo moguce, a nasi najveci umovi, nisu mogli znati zasto. Materijalizacijom u 3d krecem ka sfericnom kontejneru BGL-3 (zemlja, lok. prev.). Ruzna plava boja dominirala je ovim kontejnerom, a takodje imala je i opasne kolicine vode. Ukljucujuci nevidljivost, ubrzo slecem u cudnim mestima gde ove jedinke bitisu mnogo blizu jedni drugima, ne znajuci da je kontejnerima svesnosti potreban izvezan razmak da bi optimalno radio. Naime ova bica su proizvodila konstantan elektricitet, kojeg su sasvim nesvesni toga! prenosili i neravnomerno rasporedjivali prema odredjenim jedinkama koje su iz nekog razloga primali skoro svu energiju. U pocetku sam mislio da je u pitanju neka cudna anomalija na samoj zvezdi, koja bi mogla uzrokovati te poremecaje u elementarnima talasima, i mislio da su oni odgovorni, sto se ova cudna vrsta ne ponasa u skladu sa svojim ociglednim programima. Mozete zamisliti moju sada vec nekontrolisanu radoznalost. Dakle, daljim posmatranjem pokusao sam da odgonetnem ovu misteriju. Prvo sto sam morao uraditi je primarni skening neke jedinke. Uzimam skener i skeniram na propisanoj daljini od 2 miltona (lok, 27,456 km). Rezultati koje sam dobio su do tada bili apsolutno nepoznati nama. Naime u njima se nalazio kompleksan mehanizam za kreaciju i kontrolu tih ugljenikovih masa i odmah sam shvatio da je za takvu kreaciju bila potrebna svest iz 12-og nivoa, jer se takva kompleksnost ne moze svoriti u poznatim institucijama izmedju 4 i 12 dimenzije DNP-a. Najzad smo dobili udarac zbog nase sujete i superiornosti, zbog koje sam toliko puta bio dovodjen u glupe situacije. Dakle, taj mehanizam je vrlo sofisticiranom selekcijom potprograma mogao da napravi kontejner svesnosti od ovog materijala. Mehanizam je sofiticiran do te mere, da je ocigledne nedostatke ovog materijala u pogledu njegove nestabilne strukture, uspeo kompenzovati stvaranjeg n-elektriciteta. To je ona karika koja je nama nedostajala u nasim pokusajima. Naime odavno se niko ne seca ovog elektriciteta za koji smo tako samouvereno mislili da je (skoro) beskoristan u univerzumu, i do nedavno je tako i bilo. Moram priznati da je ovo neverovatna kombinacija jednostavno nespojivih elemenata, ali dileme nije bilo. To naprosto radi......
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:30 pm

KALIMERO

"To je nepravda", je cuveni uzvik ovog malog simpaticnog pileta. Bez obzira sto sam mislio da sam prevazisao stadijum u kome "jurim pravdu" trenutno se osecam kao Kalimero. Svi znaju da nisam neki nacionalista, i ako je iko bio (i dalje jeste) pacifista, utopista, onda sam to bio ja. Sta se danas promenilo? Ionako ovih dana nisam u nekim uzvisenim stanjima svesti, razlozi za to su mozda preveliki posao a verovatno i vremenske prilike ne idu u prilog tome. Dakle u pitanju je jebena politika. Da mrzim je. Ne znam da li postoji iole gluplja i necasnija oblast, cije je svrha postavljanje rekorde u apsurdima i ljudskoj ironiji, a takodje svakim danom svog postojanja hrani onu Ajnstajnovu recenicu o neogranicenoj ljudskoj gluposti. Dakle, odavno sam znao da su amerikanci imperijalisti, ali nacin na koji to rade potpuno otvoreno, bahato i beskrupulozno i dalje ne idu u moju tintaru. Dakle, da otvoreno su nam rekli da ne vaze ni UN, ni medjunarodno pravo, ni principi na kojima pociva civilizacija. Onda se zapitam, da li je u stvari ikada u nasoj civilizaciji i postojali tako nesto. Valjda su oni koji nas programiraju tokom naseg vaspitanja ugradjuju takve gluposti, satro to postoji i primenjuje se. Istina ne moze biti drugacije, a najgore je da smo toliko izdoktrinisani da je ni ne mozemo videti, pa se i dalje borimo za nekakva virtuelna prava koja leze u nekom vetrovitom cosku mozga. Jednostavno u celoj ovoj Kosovskoj prici, koja naravno nije ni malo crno bela, mislim da je tek ovo sada momenat kada sam iskreno ispizdeo. Znao sam ja odavno da je to pitanje reseno, i da su duhovi proslog sistema odveli ovu provinciju u bespovrat. (makar na par stotina godina). Ali me nacin na koji se to radi, i dalje zacudjuje, a smatrao sam da sam posle visegodisnjeg istrazivanja ljudskih perverzija video dno ljudske prirode. Pa cini mi se da ni najperverzije osobe nisu sposobne na takav sadizam. Takodje ono sto me jos vise cudi, je Evropska unija, koja sa svojim NESTAVOM uziva u mazohizmu nametnutom (ili ne?) od strane americke ujedinjene imperije. Pitam se, sta se desava sa njihovim gradjanima, i onima koji ih predstavljaju. Da li je moguce da su neobavesti u 21. veku!? Izgleda mi da su obavesteni, ali pogresno. Prosto se ne moze izbeci cinjenica da je 90% ljudi isprano od strane korporacijskih mreza koje su postigle najmracnije Gebelsove snove. Totalna kontrola ljudskih umova informacijama. Ovakvog scenarija se ne bi postideo ni bunovni Orwel. Da upravo sam ovih dana JEDVA uspeo da najdem cuvenu 1984. da je arhiviram pre nego sto je neko proglasi naucnom fantasktikom ili ne daj boze , zabrani. Kao sto sam procitao na jednom sajtu, "nema potrebe da zabranjujemo knjige, jer vise ne postoje ljudi koji ih razumeju"... Savrseno.. nas mozak postaje nas zatvor. Dakle ovih dana, posle svih mogucih i nemogucih apsurdnih izjava, sam konacno uspeo da skontam stanje uma koje ima neki terorista. Sebe smatram covekom koji je dosta radio na uzdizanju svoje svesti iznad ljudske gluposti, a u nekim momentima mi je doslo da uzmem bombu i valjda iz ocaja ili besa dignem u vazduh nesto sto predstavlja simbol tog imperijalizma. U tom momentu sam konacno shvatio u kom se stanju nalaze teroristi. OCAJ!. a kada je neko ocajan onda nema sta da izgubi, zato im valjda nije tesko da dignu sbee u vazduh.. jer im je bilo dosta da ih neko j*be u zdrav mozak!.. Tako se osecam... A postoje samo dva izlaza.. jedan je terorizam, drugi je brusenje svog perceptivnog gulaga na nivo najvise ignorisanja realnosti, i cekam razrezenje ove situacije onako kako se zavrsila vec 100 puta nazad u istoriji, PROPASTI IMPERIJE I NEPRAVEDNOG CARSTVA! Da li cemo ikada nauciti... Ne, nikad, istina mnogo boli.. lepse je lagati sebe i druge.. Od danas zvanicno mrzim prezirem americku vladu i uradicu sve sto mogu da ti skotovi znaju da su skotovi!!... Najveca ironija svega je da vidim da se trenutno amerikanci (kao obican pebls) nalazi u istoj situaciji kao i mi sa Milosevicem. Da li je u pitanju slucajnost ili neka vrsta uzvisene pravde koju ne razumem, ne znam.. ali nisam bas presrecan zbog toga... Znam da postoje milioni amerikanaca kojima je dozlogrdila njihova vlada i sistem, no nisam siguran da li ih ima dovoljno za neki americki 5 oktobar... Sto se tice Evrope i njihove obecane zemlje, neka me se manu, jer cim Mile osnuje stranku, uclanjujem se odmah u nju!... Apsurdno mi je da zelim da se druzim sa onim koji mi ne zeli dobro i koji mi nesto otima.. ne znam za vas, ali negde mora da se stvai tacka.. Sto se tice boljeg zivota, nemojmo se zavaravati.. bolji zivot kreiramo MI, ne cekamo druge da to urade umesto nas.... Zasto bi i u ovom slucaju to bilo drugacije.....
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:32 pm

SRBIJA DANAS: VAPAJ ZA OBRAZOVANJEM

Sve cesce se u Srbiji cuju vapaji studenata da su skolarine prevelike koje su vec uz ionako prevelike troskove studiranja (smestaj, ishrana, knjige, prevoz) poslednji udarac na budzet ionako vec poprilicno osiromasenog stanovnika Srbije. Jednostavno mi nije jasno kako smo dozvolili da nam drzava dodje od stadijuma gde je mogao da studira svako ko to zeli (ne mislim BUKVALNO svako, vec mislim i na one koji nisu imali para) pa do stadijuma gde je to postala privilegija bogatih i extra natprosecno inteligentnih koji i sami jedva mogu da udju u budzet, a cinjenica je da postoji mnogo vise ljudi koji zasluzuju da budu na budzetu nego sto jesu. Dakle, zar je moguce da smo od sistema koji je makar principijelno omogucavao da svi ljudi imaju iste sanse i prava dodjemo do cistog kapitalizma. Imas pare - studiraces, nemas para - dovidjenja? Sada ce gomila ljudi reci, e pa ja sam na budzetu ovo ono... Moje misljenje je da je vrlo TUZNO odbiti bilo koga ko zeli da usavrsava sebe., pa cak iako taj nije najpametniji covek ne svetu. Zasto to kazem. Pogledajte oko sebe.. gomila inkompetentnih i neobrazovanih ljudi prozdire ovu zemlju gore nego zombi invazija. A razmisljam da je veliki procenat tih ljudi rastao u boljem sistemu obrazovanja (to jest u sistemu koji je bio za nijansu vise fer ((koliko objektivno moze da bude)). Zamislite tek sta nas ceka ono za 20-ak godina kada armije ovih generacija dobiju svojih 5 minuta u drustvu? Najvise od svega me boli sto nam ispiraju mozak da prihvatamo skupo skolstvo kao neminovnost / tuznu cinjenicu zivota i da je to nesto sto se ne moze primeniti .. ALO BRE!!!!
Dakle da se vratim na temu, zasto je toliko nezamislivo da obrazovanje bude besplatno. Zar je moguce da drzavi nije u interesu da postoje obrazovani ljudi. Zlobnici bi rekli da nije i nece biti daleko od istine. Naime praksa je poslednjih decenija u svetu gde korporacije upravljaju drzavnom politikom, da se sprovodi ona kampanja "lakse je manipulisati neobrazovanim covekom, covekom koji ne zna kako radi sistem". Da, lakse je prodati proizvod neobrazovanom coveku, a on nece kapirati da mu on i ne treba. Znam da cete me odmah optuziti za paranoicnog konspiratora ( i necete biti daleko Smile , ali voleo bih da me drzava diskredituje smanjenjem ili totalnim ukidanjem skolarina. Mislim toliki porez se naplacuje od nas svake godine, da apsolutno verujem da ima dovoljno para da se finansiraju fakulteti. Mislim kada je moglo u komunizmu moze i danas sigurno. Jer akos e nista ne promeni, uskoro cemo placati glavama. Mozda ne mora da bude i fizicki, dovoljno je sto cemo jim dati da nam ih pune glupostima, a posle sve su karte otvorene....
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:33 pm

SLOBODA GOVORA NA DRUGACIJI NACIN

Svi znaju da sam veliki pobornik slobode govora i da sam spreman uciniti skoro sve sto je u mojoj moci da se za nju izborim. Medjutim jedna vest me je naterala na razmisljanje u smislu da li sloboda govora treba biti apsolutna. Naime, osnivaci cuvenog i kontroverznog Pirate Bay sajta, gde se inace mogu naci piratski torrenti i ostali nelegalni materijali otisli su korak dalje. Naime oni su ujedno i vlasnici hosting firme koja hostuje njihov sajt, pa su od skora u duhu slobode govora dozvolili hostovanje sajta koji brani stavove pedofila, a u skorije vreme ce ponuditi besplatno hostovanje sajtova individualnih pedofila. Znam da ce dosta vas odmah osuditi ovakav potez, no ja sam problemu pristupio otvorenog uma i pokusao dublje proanalizirati situaciju. Dakle ovde nije u pitanju postavljanje kojekavog pedofilskog sadrzaja, no sadrzaj je u svakom slucaju nesto sto ni moja otvorenost ne moze lako(ili uopste) da prihvati. Medjutim postavlja se sada ono cuveno pitanje slobode govora. Da li u ovom slucaju treba ispostovati tu slobodu? Ako razmislimo u pravcu da ovakav sajt moze pomoci boljem razumevanju tih ljudi i njihovih problema, mozda bi trebalo dozvoliti, no pa ako krenemo od one da je tako nesto samo po sebi stetno jer opravdavano nesto sto se kod 99.9% ne moze opravdati... Takodje treba uzeti u obzir cinjenice da mozda taj sadrzaj moze imati negativan uticaj ne nekoga. Tu je i ceo taj gulag oko demokratije i subjektivnog pogleda na nju. Dakle uvek se postavlja pitanje KO je taj ko bi treba da odredjuje pravila. Znamo da ni obrazovanje ni inteligencija ne moraju da budu faktor koji nuzno treba da odredi nesto sto je prihvatljivo. Ne daj boze ni da ga odredjujemo prema normama... Dakle postavite si ovo pitanje, ako stvarno razmislite odgovor ne moze biti lak, niti crno-beli... Inace svet je pun ovakvih dilema na koje ograniceno ljudsko razmisljanje nema objektivan odgovor. Bez obzira sto nemam pravo da osudjujem pristalice ni jednog ni drugog pravca, imam pravo na svoje subjektivno misljenje. Posto ovo nije najcudnija stvar koju sam sreo na internetu, a bog zna da ne zelim da se nikome dodvoravam popularnim stavovima, moja ljubav ka slobodi govora je ovog puta prevagnula. Dakle bez osudjivanja mene Smile probajte da date svoje razloge za ili protiv jednog ovako slozenog problema.... Opet napominjem da cu komentare tipa .. treba pobit ili ti si ovakav ili onakav ignorisati, ali ih necu obrisati upravo zbog slobode govora Smile
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:34 pm

SRPSKI NACIONALIZAM ILI NEOFASIZAM

Svi smo svedoci sve vece pojave srpskog nacionalizma. Plakate, postovi, blogovi, sajtovi. Koriste se sva sredstva da se uveri preostali deo srpskog naroda da su interesi srpstva najbitniji i najsvetiji. Naravno ovi interesi po njihovim propagatorima treba da se brane glavama. Naravno tu je propagiranje mrznje prema svakome ko misli drugacije. Pozivi na linc onih koji cepaju takve plakate!! Zar ne mislite da je to je ipak preterano?? Zar je moguce da ti ljudi (cak vidim ima dosta fakultetski obrazovanih ljudi) ne kapiraju da ono sto cine nije NISTA drugacije od Hitlerove fasisticke Nemacke? Jos malo pa mi se cini da ce da podrze i logore za sve one koji nisu Srbi ili Srbe koji ne zele da poloze svoje zivote za njihov cilj. JA razumem da su se emocije uzavrele, i da mnogi dozivljavaju pitanje Kosova licno. Ono sto je ironicno je da se secam perioda od par meseci pre bombardovanja 1999. godine. Gomile penzosa i raznih sumljivih intelektualaca punili su razne domove kulture po Srbiji, a njihove skupove sa zadovoljstvom je prenosila tadasnja TV Bastilja!!!..... Licno znam neke ljude koji su prisustvovali skupovima i pozivali na RAT i ne znam ti sta.. A kada je puklo zapalili za Beograd i izgubili se kada je pocela mobilizacija. Pitam se gde su bili ovi Srpski cuvari? Licno znam mnogo raznjenih a poznavao sam i mnogo onih koji se nisu vratili sa tog istog Kosova. Nisam cuo od nikoga ko se vratio ni priblizno misljenje ovih neo-nacista velikosrbskih!!!..... Zasto.. zato jer su videli i shvatili svu besmislenost necega sto je odavno odigrano i zavrseno.. ne znam zasto toliko licno prihvataju gubljenje Kosova.. Naime niti su oni niti mi krivi sto je tako.. Kosovo se gubilo kroz 3-4 generacije Srba, i to tako perfidno da se nijedna nije mogla onako ljudski mobilizovati u odbranu. I to je cinjenica. Nazovi losa sreca ili lose okolnosti (imalo je tu dosta uticaja sa strane to je nepobitno) .... A sada kada je sve apsolutno zavrseno dobijamo pozive na nemoguci rat!!! Ako ce me neodazivanje na isti ciniti izdjanikom, neka budem, To je samo etiketa i to grupe ljudi koja za mene nema dodirnih tacaka sa realnoscu. Ono sto je najveci problem u svemu tome nije uopste Kosovo.. jer tu problema vise nema... Problem je dalje cepanje i zbunjivanje ionako vec zbunjenog naroda koji je poprilicno emotivan. Dakle ovakvi pozivi, da ne kazem govor mrznje, napravice najvise problema upravo nama, a ne nasim "neprijateljima". Jer kad Kosovska drama postane realnost, uz pomoc ovakvih ekstremista, situacija moze vrlo lako prerasti u nimalo zavidnu. Naravno jedini koji ce ispastati su njihovi neistomisljenici, a to ce ipak biti vecina ovog napacenog i siromasnog naroda..... Takodje ne treba zaboraviti i cinjenicu i da pocne rat i da "POBEDIMO", to znaci da cemo na svojim dusama imati 2 MILIONA ljudi ! (i u smislu etnickog ciscenja ili ubijanja)?!! GDE je tu logika? Da li ste i vi spremni da nosite to na dusi ?? Ja nisam!!!... Pogotovu u cilju velikosrpstva!

ps. inace u potpisu poruke na linc izmedju ostalih stoji i "Familija Srpskih Navijaca". Pa zar ce nam sada navijaci krojiti sudbinu i politiku?? O boze moj ....
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:35 pm

DMC KAO MLAD MLADIC Smile

Napisati par reci o sebi, a uz to da budu i stvari koje nisam nikad rekao nikome, a uz to da budu i zanimljive... Wink No problem Wink) ... Posto se kompajliranje linux kernela na Celeronu 1.7 sa 256 MB rama moze oduziti, mogao bih da se osvrnem sa par reci na svoju mladju mladost... Citaj period vrtica..... A mozda i na period pre toga... Dakle kroz maglu se secam svoga prvog puta ka vrticu .. Majka nas vrlo vrlo vrlo rano na nekom opasnom kijametu na kolicima vozi (mene i brata koji je inace stariji 2 godine) do vrtica. Naravno pakleni plan nije bio unapred dogovoren, pa nas je keva manje vise na prepad ostavila u do tada nepoznatoj ustanovi koja se zove VRTIC... Wink Mozete da zamislite moje lice kada sam shvatio da JA ostajem a mama odlazi!!!!..... Ostali smo prepusteni sebi i drugim nepoznatim ljudima ... Osecaja se jos uvek vrlo slikovito secam... Da stvar bude jos gora par minuta posle odlaska majke, razdvajaju mene i brata (sto je i logicno zbog godina) u posebne grupe... Da .. naravno da sam plakao i bio uplasen .... No pre nego sto me sazalite, da kazem da sam do kraja dana bio glavni Smile jasuci neku zmiju koja je bila sasivena od nekog tekstila ili cega vec Wink) Sada iskreno se vise ne secam da li sam se nadao da ce doci po mene kad tad ili ne Wink Ali ja sam se uigrao Smile Dakle.. pocelo... posle toga redovno... bas rano ustajanje oko 6.. mi se cini... i vrtic se pretvorio u svakodnevnicu.... Heh koga god da pitam nesto o vrticu najvise je mrzeo popodnenvno spavanje.. Wink JOK JA brale Wink) cini mi se da mi je to bio najsladji san Wink a ostao sam pristalica dobrog popodnevnog "nap"-a i dan danas Wink Tako da mi to nije palo tesko... Dakle da ne bih sada pricao o svemu i svacemo iz vrtica... Eto par stvari sa "mracne strane " Smile ... NAjbolje sam nacrtao druga tita Wink) (tajna je bila da sam gledao u sliku iznad ucionice Smile (onaj crno beli fazon kao ce-gevara.. zaboravih kako se zove)... Dalje.. oduvek sam se lozio na vatru Wink HAha da da mali piroman.. ne nisam zapalio vrtic Wink) Ali sam zato propisno nadimio jedan zbun u dvoristu... i zaradio dolazak roditelja u vrtic Smile Uz propisno obecanje da necu nista i nikoga zapaliti na tome je i ostalo (eto frojde nemas pojma) Wink Dalje tu ide faza maznjavanja. da da.. znam sta cete reci.. ukradi iglu kao klinac i kada porastes ukrasces lokomotivu... Xmm.. E pa Frojde ni ovde nisi u pravu.. sva moja Pink Panter zlodela su bila i ostala u vrticu... a moram da napomenem da sam se bio toliko izvestio u kradjama (autica pre svega) da sam jednom maznuo autic i vaspitacici, a dat joj je bio na cuvanje od strane jendog decaka koji nije zeleo da mu ga nepoznati fantom (koji inace vrlo dobro krade) ne ukrade... Naravno Wink autica vise nije bilo.. Dobro i na kraju su me provalili.. i eto vidis.. kao razlg su okrivli kevu Smile HEH Smile sto mi nije kupovala dovoljno dobre autice Wink (PHE Wink jer su moji bili plasticni i ono cica glisha style, dok su se oko mene vozali Majorete i Matchbox brendovi. Sve je ovo ispravljeno (srecom) posle kupovine tone autoica doticnih maraka i moj Pink panter period je prosao. (za malo.. posle toga sam se lozio na digitalne satove.. ali ipak. ukrasti nekom nesto sa ruke je prevazilazilo moje lopovske sposobnosti) Smile Dakle znam da ovo deluje lose.. Ali eto.. ako je nekom bitno. da kazem da od tada nisam ukrao vise nista .. Ili bar ne sa predumisljejem Smile i generalno mrzim lopovluk.. pogotvu iz ovakvih hirova.. ali sta ces... Mozda sam svoju lekciju naucio rano!... Dalje.. Jos jedna zanimljivost je sto se tice hora u vrticu... Ja sam naravno bio ljubomoran sto nisam u horu.. (nemam ni pojma kad se biralo .. iliti vrsio KASTING Wink ... Naravno savrseno me za to bolelo moje tada malo uvce Wink dok nije dosla na red neka ultra/mega-giga predstava za roditelje gde ce hor biti glavni show .... UFFFF!!! ALi ja nisam u horu a zeleo sam (a bogami i dalje zelim) da budem u centru paznje... I posto je vec bilo kasno da se prijavim za hor jelte... jer vec su se upevali Smile nisam mogao unutra... To je naravno iziskivalo posebne mere ulaska glavom kroz zid.. Zanimljvio je da sam se samo pojavio na jedoj od zavrsnih proba hora i uverio vaspitacicu kako sam ja tamo od pocetka.. I VOILA ;0 eto mene u horu par dana pre nastupa. Wink)) (eto koliko vaspitaci znaju ko je gde Wink) Naravno uz svoju superiornu Smile inteligenciju sam pesmicu za predskolski uzrast naucio za par dana i BIO sam glavni Wink Osmesi roditelja su podgrejavali moj ego i podtvrdjivali jednu od mojih prvih pobeda kao Mladog mladica, zvezde u usponu....... Toliko za ovaj post Wink

ps. Bio sam mnogo dobro dete, bez obzira na ovih par extrema koje sam napisao Smile To mogu da potvrdim kod roditelja koji ce i dan danas reci kako sam bio miran kada me stave na krevet Wink miran jer nisam umeo da se okrenem sa stomaka... I da .. da ne zaboravim.. cuclao sam cuclu do prvog razreda osnovne Wink) HEHHE Smile to sam naravno radio krisom posle pete godine da ne pukne bruka Wink Zanimljivo je da sam je batalio na DAN kada sam postao PIONIR .. HAHAHH!!!...
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:39 pm

"DEMOKRATSKA" "'DEMOKRATIJA DEMOKRATIJE'"

Nikad nisam bio radikal. Nikad nisam verovao u ideje u koje se zaklinju ili su se zaklinjali clanovi i simpatizeri te partije. Kao i svaki prosecno inteligentan "progresivni" Srbin smatrao sam da je demokratska opcija jednostavno jedina i prava opcija te sa ponosom sebi nadevao prefiks PRO EVROPSKI, naravno da je sve ostalo po meni bilo apsolutno polticko samoubistvo. Kazem smatrao sam. Sta se promenilo? Mislim nema coveka na ovom blogu koji ne zna sta se je juce desilo u narodnoj skupstini (glupstini ili SKUP-Shitini) ... Na stranu dnevni red i izbor predsednika, prvo, ako se onako ponasa samozvana politicka elita, kako je sa zadovoljstvom sebe okarakterisao jedan mladji poslanik, onda sam ja godinama ziveo u zabludi da demokratija funkcionise te da nas rpedstavljaju oni koji su za nijasnu iznad naseg nivoa svesti te oni koji treba da nam budu svojevrsan primer. Svadje, uvrede i recnik koga se ne bi postideli ni najbolji (najgori?) kocijasi. Naravno u poslednje vreme sam na stvari u zivotu i svetu poceo da gledam sa viseg nivoa i posle citanja tone razlicite literature skapirao da je politika jedan sistem kojeg ne mozes pobediti (mozes se samo pridruziti) a jedina namena te iste politike je interes elite, korporacija i bogatih pojedinaca, kao i onih koji su intrumentalizovani zbog njihovih ambicija (citaj sebicnih). Znam da to peva vec svaki golub na grani, ali sada sam iskreno video sustinu. Nazovi te to moje prosvetljenje. Medjutim kao i svaki gradjanin koji bez obzira na svoje sve redje i redje kontakte sa stvarnoscu Smile moram da budem zabrinut .... Sada ce mnogi misliti da sam zabrinut zbog izbora ovoga ili onoga.. Ne.. Zabrinut sam za sebe i svoj razum, jer kako vreme odmice, sve mi se vise u glavi javlja ideja da mozda ova druga opcija i nije toliko marginalna i glupa i zaostala koliko sam bio ubedjen. Znam da je ovo jeres, i da ce me drugari odrati... ne kazem da sam preko noci postao radikal... ali par sati nakon DEMOKRATSKI odabranog predsenika skupsite (koji je uzgred trenutno niko i nista) iz te "Demokratske" evrope stizu signali (koje ni slepac ne moze da promasi) da mozemo da se oprostimo od ulaska u evropu i viza, a zabranjeno je cak i dizanje?!?!?!?!?!? jebene evropske zastave u BEOGRADU?? I posle svega Solana izjavljuje da ne zeli da se mesa u unutrasnje pitanje SRIJE? ALO BRE LJUDI.. jel meni ovde smrde noge ili nesto ne valja? Znaci da su svi oni ljudi koji su godinama hteli da mi pokazu kako je evropa nedemokratska bili u pravu? Ne znam... ne mogu da procenim, jer sam misljenja da slabo ko moze razumeti kompletnu politiku ... ali ono sto znam SIGURNO je da je ovakva reakcija evropske unija nesto najgore sto ovom jadnom "demokratski" blok treba ... Sada im ne valja Ni DEMOKRATSKI odabran covek.. Ja sam apsolutno demokrata i ako je to misljenje vecine (a verujem da nije)>. onda sam za to.. I nema tu ja bih zeleo... Kada ce evropa shvatiti da NIJE demokratija samo ono sto NJOJ odgovara.. Ja znam da bi svi iz Evrope zelei ljude koji ce dok si rekao keks da prodaju i zaduze celu zemlju i potpisu predaju Kosova. Ali braco nebliski nam evropljani, malo ste se zajebali... Pun nam je K..rivak.. vasih ucenjivanja i toboz demokratije.. BAR MENI>.. Gde ste bili kada je trebalo ovu krhku demokratsku vladu staviti na noge, pomoci joj da se stabilizuje da vise NIKAD ne moze ni primirisati nesto bez demokratskog prefiksa... A sada vam ne valja .. E pa ne-dragi evropljani, malo ste se zajebali ... Okej, zajebali smo se i mi... No dobro, ipak sam ja ostavio na stranu mnogo vise pesimizma, nego optimizma koji sam imao u demokratsku buducnost Srbije, tako da me nece zajebati ni radikali... Na vreme sam ulagao u svoje "skidanje" zavisnosti od sistema i politike i vladavine... Jos samo da kupim basticu i naucim da sadim sadnice i mogu da se zavalim i uzivam u apsolutnom vrhuncu kreacije ljudske gluposti zvane - Srbija - 2007+ ... a ti evropo, put putuj bez nas, sta ce ti ionako ljudi koji zele da zadrze ono sto je njihovo... Ali zapamti evropo, i ti ces biti samo jedna lekcija, nekada davno propale ideje o jedinstvu i demokratiji, koju je pojela upravo svoja sujeta i lazi i trulih temelja na kojima se zasnivala... (sta je rimljani? Ste nesto rekli? Aleksandre veliki,? Gde je tvoja velicina... cak ne bi imao prava ni na film o sebi, verovatno bi morao kamerunu da placas autorska prava na svoje ime da vaskrsnes....... Uff. gde ja odoh... Smile
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:40 pm

SLUCAJ OPASNOG ESEJA

Allen Lee, ucenik jedne americke srednje skole iz predmeta kreativnog pisanja za domaci je imao da napise esej. Ono sto je zanimljivo je da je sadrzaj tog eseja toliko uzbudio profesora i skolu, da je pozvana policija koja ga ja uhapsila ispred njegove kuce pod optuzbom neprimerenog ponasanja. (!?!?) Zbog istrage ne navodi se sta je ucenik napisao u svom radu, medjutim navodi se da je rad bio "nasilan i uznemirujuc", no to nasilje nije bilo upuceno ni prema kome konkretno. Ucenikov otac kaze da mu sin nije izbacen iz skole, ali da mora da ide na casove na drugo mesto. Inace kazna za ovu optuzbu je 1500 dolara ili 30 dana zatvora. Rad za sada nigde nije javno objavljen, a postavlja se pitanje je sta je to mogao ucenik da napise pogresno, kada je uputstvo ucitelja bilo da se "izrazi" najbolje sto moze. Clanak ovde.


Komentar: Uzas.... Ako ce ovo biti nova demokratija gde ce svaki rad koji ce nekog "uzbuditi" biti krivicno delo.. onda je nas komunizam bio med i mleko ... ALo bre LJUDI... srednjoskolski rad bre.. ako on moze biti pretnja onda stvarno ne znam ... Okej mogu da razumem da je on nesto napisao, ali logicna akcija bi bila kontaktiranje skolskog psihologa ili zakazivanje psihijatrijskog pregleda... ali ovo... Znaci pizdim na ovo.. Umesto da jebeno zabrane kupovinu pistolja na svakom kiosku, sada ce 200 miliona ljudi da budu potencijalni osumnjiceni...blagi boze..

PS. Ne znam dal ce se neko uzbuditi zbog OVOG clanka.. ali ja sam definitivno prvi na listi uzbudjenih!!!...... I necu se smiriti ni sutra ni prekosutra.. Smile Kome ja da se zalim?
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:41 pm

APOKALIPSA SUTRA (EKOLOGIJA)

Verovatno mnogo ljudi (da ne kazem svi) znaju za obicaj paljenja "logorske vatre" uoci prvog maja. Za neke lep obicaj, za neke zanimljivo, dok nekoga jednostavno ne interesuje. Medjutim, malo ljudi je nesvesno koliki je to ekoloski sok. Naime, u logorsku vatru danasnji klinci vole da stavlaju sve, od zapaljivih supstanci, raznih sprejeva, plastike pa do automobilskih, najcesce traktorskih GUMA. !!!! Dakle nemam dovoljno reci kojima mogu opisati kakvo ludilo danas vlada oko pripremanja ovog "obicaja". Eto danas setam brdom i nalecem na ekipu klinaca (od 9-12 godina), koja ogranizuje paljenje vatre na lokalnom brdu. Naravno tu se naslo mesta i za 6 flasi piva u dvolitarskim flasama, ako ozedne. Idem ja tako malo dalje do pocetka obliznje sume kad ono................... HAOS!!! Mozete da zamislite najgori skakavci kako bi pojeli sumu. Citava dva-tri metra dubine sume je poseceno, to jest posecene su sve grane sa vrlo mladih jela. U sirini od stotinak metara. Ladno vidim klinca od oko 10 godina kako na vrhu jele sece TESTEROM grane drveta!!!!! EJ BRE!!! covece, sta je njima palo napamet. Nakon reakcije mog drugara i par povika da to ne rade, njihov odgovor je bio da su bili primorani da to iseku, jer nisu imali materijala jer im je neko bas juce namerno zapalio logorsku vatru!!!... Na nase insistiranje da prestanu apsolutno se nisu obazirali, i takodje uzvratili da "seku samo grane, nista vise" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Da li je potreban jos nekakav komentar ??? Dalje... Moj drugar poludi i okrene miliciju i objasni situaciju, i ... Sta mislite .. pogadjate.. NIJE NJIHOVA NADLEZNOST!!! ZOVITE sumsku inspekciju... Naravno niti je dao broj te inspekcije pa mogu da sanjam koga da zovem.. EJ BRE ljudi.. pa ako ste hteli jos neki dokaz stanja civilizacije dovoljno je da procitate ovo... To je u principu problem ljudi danas, totalni bezobzirnost ka drugima, sredini. Neobrazovani ljudi, najgore DECA!!... Najgore je sto ne mogu da krivim njih, zasto? Pored edukacionog sistema koje sigurno nije adekvatan cim se to desava u ovolikom broju, problem je SIGURNO u roditeljima. ZNam 100% da je tako.. Zasto? .. Kada smo odlazili sa brda.. vec je padao mrak i polako su dolazili ljudi (njhovi roditelji) koji su u velikom broju dosli da prisustvuju gledanju logorske vatre svojih sinova. Ne moram da pricam da niko od njih nije reagovao na posecenu sumu. I onda shvatam... kada roditelj nije imao od koga da se obrazuje, on to nece moci da prenese ni sinu, a ni taj sin, nece umeti da to prenese dalje. Pa mi smo 100% gotovi za par generacija, ako ne i pre... Apokalipsa bez rata, bombi i raketa. Ljudi definitvno dolazi kraj. Neko ce sada reci kako preterujem, kako dramatizujem... Ok , to je vase pravo.... Ali to se desava u svim sferama drustva i civilizacije, horde ispranih umova, cija sebicnost i briga samo za svoj dzep i sebe ne vidi dalje od sledeceg utorka. Znam, najvise sam mrzeo strace i one koji gundjaju na mlade... Mozda sam ja vec i star.. i ne zelim da zapadnem u ono default pricu "Ovi mladi danas... ".... Ali neka mi kaze neko iskreno da li vidi neki napredak danas? Ne mislim na broj gigabajta na koji ce neko sa ponosom ukazati kao na napredak civilizacije, vec u svesti.. naravno ne moram da napominjem da nam ti gigabajti i megabajti i tehnologija nece pomoci da prezivimo... Shvatite da ne mozemo bez prirode... Svatite da smo svi deo JEDNOG organizma, i ako se ne ponazamo kao jedan, mi onda nismo nista bolji od RAKA. Da ljudska rasa postaje RAK ove planete i zasluzila je da se hirurski odstrani.......................
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:43 pm

UVREDLJIVOST 2: SLUCAJ KNJIGE SA AUTOMATSKIM LEZBO SADRZAJEM

Svi znate koliko volim uvredljive ljude Wink)) Mislim ovakve vesti preplavljuju planetu svakodnevno.... Dakle, u Bentonvillu, Americkoj drzavi Akranzas, otac dvoje maloletne dece (14 i 16 godina) tuzi gradsku biblioteku, jer su decaci trazeci materijal za vojnu akademiju naisli slucajno na knjigu sa lezbo tematikom (The whole lesbian sex book). Navodno su se decai toliko potresli da par noci nisu mogli da se smire?!?!?(seca li se neko NEd Flandersa?) Naravno otac je odmah presavio tabak i tuzio drzavu sto se takva knjiga nasla u biblioteci, i trazi 20000 dolara kao odstetu. Naravno biblioteka je odmah povukla knjigu iz opticaja. Takodje zanimljiv detalj je i izjava oca koji kaze da mu se obratio BOG??! i da mu je pomogao da nadje reci sa kojima bi zabranio tu knjigu. Vise detalje u clanku ovde.


komentar: Dakle jos jedan primer demokratije i slobode govora i new age kvazi polticke korektnosti. Mislim ako mu je vec toliko stalo da se knjiga izbaci sa polica biblioteke GDE INACE SVAKO IMA PRAVO da procita o cemu hoce!!!! ... zasto traziti PARE?? To je bas hriscanski?? Valjda bi mu "duhovna" satisfakcija bila dovoljna. Muka mi je vise ovakvih instant hriscana koji stvarno mislim da nisu shvatili poentu vere... Najgore je sto covek ladno veruje da mu se bog obraca i da cini neku dobru stvar u hriscanskom maniru.. ?? Ej bre.. ko je ovde lud. Mislim ako bog ne osudjuje odakle njemu pravo da osudjuje i odredjuje sta sme ili ne sme da se cita... a ove americke jajare u biblioteci su tek pussies... samo im neko nesto kaze oni se uplase ko pred vesanje... Kao prvo... Sloboda govora treba biti neprikosnovena... Okej, treba da bude jasno obelezno i zavedeno u sekciji, ADULT (za odrasle) ili sa Gay sadrzajem.. ali mislim ta cmizdrenja da neko nije mogao da spava ako je video sliku dve lezbejke me uzasava?? Mislim da, i ja kada sam prvi put video sliku seksa sam se uzasnuo.. da to je bilo kada sam imao 7-8 godina.. I potresao sam se do prvog crtanog filma Smile Kao drugo decaci u tim godinama bi vec trebalo da znaju sta je to seks, i homoseksualnost. (ne mozes zastiti decu od "zivota" BRE) .. Taj isti otac je trebao da im objasni sta je to ... A mogu vec da zamislim kako je ocevo vaspitanje "pozivitno" uticalo na njihov seksualni razvoj... Svako ima pravo na svoje misljenje, ali i deca imaj pravo da sama odluce.. Mislim da su religije bre teske za shvatanje.. i nisu brate za svakoga.. kako je danas postalo pomodarstvo biti clan neke religije (jos modernije je vikati na sav glas svoja religijska ubedjenja i cmizdriti na svaku misao koja nije u skladu sa njihovim verovanjima), ovakvi primeri me ne cude... MOzda se neko uvredi i posle citanja ovog clanka (ZATVORI BRE BROWSER STA SI ZINUO)!... i sam bog kaze "Slobodna volja" .. znaci svako treba ima slobodu da procita ono sta ga interesuje i da NE cita ono sto NE ZELI.. na kraju krajeva ako su momci videli knjigu sa lezbo naslovom, sto su je pogledali?? Slucano, da da.. kako da ne pala im na glavu i otvorila se ispred ociju sasvim slucajno!.. ... mislim prsnem kod ovakvih gluposti... Samo cekam kada ce ovo da se pojavi kod nas da se kolektivno samoubijem!! ...
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:44 pm

STAROSNA DISKRIMINACIJA

Vec se ponavljam pricajuci kako je ljudska glupost prevazisla sve moguce granice. Tako da vas sigurno nece previse cuditi sledeci primeri. Stvar koja mi poslednjih par dana bode oci je neverovatna porast starosne diskriminacije u Srbiji. Mislim vazi to za mnoge druge oblasti ali tamo gde je to najbeskrupuloznije je u oglasima za posao. Znaci svaki drugi oglas, starosna granica 30/35 .. 26 / 28... sve zavisi kako se nekom cefne. Sada neka mi neko objasni zasto covek od 35-45 godina kada je u vrhuncu inteligencije i pun iskustva ne bi mogao da radi neki normalan posao. Evo i par primera zbog kojih mi je puko film. Pre par dana gledam oglas Zastave koja je raspisala konkurs za hostese na BGD sajmu automobila sada u martu. Uslov, pored komunikativnosti, timskog rada, lepog izgleda je da nema vise od 25. godina.??? Izgleda da Zastava izmislja novu normu i standard po kome se ocenjuje lepa, atraktivna i sposobna devojka. Znaci popizdim kada neki debili pisu starosne uslove. Zar zena od 25-35 itd itd.. ne moze biti lepa? Drugi primer. Gledam danas neki oglas jednog online auto magazina koji se bavi prodajom i tu traze spoljne saradnike da idu po auto pijacama i slikaju automobile. Pored sasvim normalnih uslova (timski rad, komunikativnosti, internet veza i aparat..).. sto se trazi za takav posao.. strucnjaci se setili da stave starosnu granicu na 26!!!!!!!!!!!!!! godina. EJ BRE>. jebote... zar ja sa svojih 28 ne umem da slikam par jebenih automobila? Zar sam toliko mator i glup da ne umem da slikam, kompresujem i posaljem mailom jednu sliku.? Objasnite mi?? Jednostavno ne vidim ni jedno logicno objasnjenje sem nekog pomodarstva koje ganjanu neke velike kompanije u smislu " Nas prosek godina zaposlenih ne prelazi 30 ili sl. )>. Mislim bre... jel neko cuo za ono ISKUSTVO BRE.. I sada neki bubuljicavi tinejdzer ima vece sanse od iskusnog vuka Smile .. Salu na stranu ne zelim da sada diskriminisem ni tinejdzere ... jer je i njima potreban posao ... U sustini sta zelim da kazem je da godine ne trebaju da budu uslov .. Jednostavno ako znas i imas uslova da radis taj posao.. kakve veze imaju godine?? Mislim sada doktor hirurg moze imati 50 godina i kontrolor leta.. ali ne i slikac jebenih automobila..Da ne pominjem sta bi bilo da sam zena ... Kako zena da slika automobile.. ?? verovatno.. Da je ovo pravna zemlja kao sto nije sada bih mogao da ih oderem tuzeci.. I vidim da je to pomodarstvo u ozbiljnoj ofanzivi u Srbiji. Mozda je vecina ovde ljudi mlada (EJ BRE i ja SAM MLAD BRE!!!!!!!!) ... ne kazem da me pogadja toliko licno.. briga me .. necu da radim za diskriminatorske kompanije.. ali ovo vodi tome da u buducnosti ako dobijes otkaz.. ili oces da promenis posao.. bolje to uradite do 25 godine.. od 25 pa do kraja zivota bolje ne mrdajte!!...... PIH!.........
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:45 pm

STID - STA JE TO?

Sanjam ja tako pre neki dan jedan san. Izlazim ja iz svojih lepih belih kola Smile ispred prominentnog kafica u sred mog gradica Smile Kad ono.. skapiram da na sebi imam samo bele gace Smile I ja se tako zastidim... ljudi iz kafica mi se smeju pokazuju prstom i ja se onako postidjen vracam u moja lepa (opet bela Wink kola, nagazim na gas i odjurim u javu. Wink I onako dok se bunjiv budim, gledajuci u moje gace ... moj uvek ANALiticki mozak krene da (sam od sebe ocigledno) obradjuje temu stida. Poreklo stida.. Sta je to stid i zasto se stidimo. Pokusajmo malo to pojasniti. Prva misao o stidu koja pada svakom prosecnom Srbinu, a i da ne kazem hriscaninu je ona cuvena pricica O Evi. Daklem, Eva se postidela kada je primila neko znanje (koje?) pa je pokrila svoje delove tela za koje je upravo saznala da su "stidni". Ajmo malo da analiziramo samo tu pricu. Prvo .. Nigde se ne objasnjava zasto trebamo da se stidimo toga? Koje je to znanje primila? Ako je ona jedna od prvih ljudi, cini mi se da bi nam to trebalo biti danas kristalno jasno. Sto bi rekao Vudi Alen u filmu "Sve sto ste zeleli da znate o sexu, a niste imali koga da pitate (HUUHH).." Zasto se EVA nije postidela svog NOSA. Pa bi sada svi pokrivali nos. Da pokusamo da objasnimo taj stid sa argumentom da tu izlazi nesto sto ne prija nasem culu mirisa? Onda zasto se treba stideti pokazivanja grudi. Takodje treba napomenuti da i noge smrde i pazuh pa ih ne pokrivamo (sramno makar). Znaci nije to. Ako je u pitanju BOZJI polni organ za razmnozavanje svetost ii sta vec.. zasto onda pokrivamo zadnjicu? Tu nema niceg svetog? (sve zavisi od pogleda opet..) .. Znaci sklon sam da tvrdim da je stid proizvod jedne kulturne bastine i moralnih shvatanja starih naroda. Ne vidim ni jedno logicno objasnjenje. Ne kazem da ne trebamo nositi gace... (kao sto ne kazem da treba skinuti carape.. Ali zasto ne bi onako (okupan) recimo... (da ne vonjam pa da neko ne kaze praktican razlog).. po lepom belom danu izasao onako u sred bela dana u sred mog malog gradica i malo setao ispred tog prominentnog kafica, a da me ne uhapsi lokalna milicija (da cak i zakone imamo protiv toga?) i ne spali rulja sita "NEMORALA"... Objasnite mi to.... Probajte mi dati jedan logican razlog zasto se trebamo stideti tela, nesto sto je BOG po defaultu ugradio?... Ako cemo reci da je razlog neko ko ima ruzno telo.. sta onda reci za nekoga ko ima ruzno lice.. a on ipak sme da ide.. Znaci ponovo napominjem ZAKONOM se kaznjava golotinja... ??? Voleo bih znati ZASTO?!! Objasnjenje bi bilo to je nemoralno stidno ... nenormalno.. ALI TO NIJE ODGOVOR ZAR NE??? Ovo je samo jedna od stvari koja mi bode oci u svakodnevnom prostom prihvatanju nekih "normi". I niko nikada ne pita ZASTO. Cak i ona manjina koja se drznula pomisliti na tako nesto verovatno nigde tako nesto ne sme da pominje. XMM ajmo dalje.. ako bi neciji argument bio da bi se mogao neko seksualno uzbuditi kada vidi golu zenu/muskarca.. .. XMM nisam siguran da mi zena u bikiniju izgleda mnogo golije ili izazovnije.. Takodje zena u vesu meni konkretno izgleda mnogo sexsipilnije. Znaci nije ni to.. Dalje ono sto je najsmesnie od svega!!!!!!!!! (ovo mi je apsolutno nelogicno).. SRAMOTA JE BITI U GACICAMA I BRUSU (na primer).. a NIJE biti u BIKINIJU!! BEZ OBZIRA sto isto izgledaju samo su razlicitog materijala???? EJ BRE??? jebote, jel sam ja LUD ili mi smdre noge (opet???)..? I niko nikada (ili bar zanemarljiva manjina) se ne zapita o tome? Xmm ne znam... Ako uzmemo u obzir ovako jednu svakodnevnu cinjenicu pitam se koliko jos nelogicnih stvari uzimamo zdravo za gotovo, ratujemo zbog njih, hapsimo, mrzimo i sl. Zapitajmo se onda... Stid je nesto prvo sto mora da ode.. Ne trebamo se stiditi svoga tela a pogotovu emocija. Evo ti, 99% muskaraca bi plakalo ali jebiga.. sramota je..?? Kao nisi musko!!... S druge strane ti ribe pricaju kako zele osecajne muskarce koji se ne plase da pokazu osecanja, a sa druge strane cujem kontradiktorne price gde ribe vole "Prave muskarce"?? dobro to je druga tema ... Znaci zasto je sramota za muskarca plakati.. To je malo lakse izanalizirati.. upitanju je EGO, uklapanje u drustvo i drustvene norme. Dolazimo do one stvari koje sam pricao u proslim postovima. Ajde da probamo da definisemo muskarca. Svako ga definise kako zeli i kako je do njega doprlo ovo sirovo "normalno" znanje. Nekome je muskarac onaj koji je snazan, drugome je onaj koji ne place, nekom trecem onaj ko ima najvise devojaka, cetvrtom je najbitnija duzina penisa itd itd.. Sklon sam da stvar pojednostavim i ako vec zelimo da definisemo pojam muskarca pojam potrazimo u nauci. Muskarac je izmedju ostalog POL, sa intenzivno naglasenim patrljkom u medjunozju, naspram izrazito naglasenim poprsnjem Smile kod ZENA. Sve ostalo su norme i drustvo nametnuli.... No dobro da se vratimo nazad na iskonski bezrazlozni stid. Evo pre neki dan neko na blogu napisao da u Kini nije sramota da pozdrignes na javnom mestu, ma koliko malo bilo. U nemackoj nije sramota da prdnes. U nekim africkim plemenima ljudi su goli i razgoliceni. Zasto je to sitdno kod nas? Zasto je stid jesti rukama (ili nogama ((ako su ciste npr i ako mozes??)) Zasto je sramota za muskarce da nose Suknje a zene nije sramota da nose pantalone??? Sto me dovodi do jednostavnog zakljucka. STID - proizvod drustva, normi i necije bujne maste. Razlog i svrha: Unistavanje vec ionako poljuljane ljudske licnosti i ustogljavanje i klesanje vec sklesanih sloboda. Resenje: Odbacivanje istog, dok od njega ne ostane samo istorijsko poglavlje "o ljudskom neznanju i gluposti nekada davno"...
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:46 pm

MICROSOFT PLACA ZA CLANKE NA WIKIPEDIJI (ONE U SVOJU KORIST!)

Pa eto, izgleda da moje blacenje Microsofta i osude da cini sve sto moze na legalan i nelegalan nacin da nam zamaze oci ipak nije bilo bezveze. Evo najnoviji primer. Javnost naravno nije bila naklonjena Microsoftovom upornom ne-podrzavanju otvorenih standarda koji je ISO odobrio i preporucio svima da ga implementiraju.(cik pogodite zasto... Primera je puno od formata za tekst procesora do svoje verzije jave , c-a i sl.) O cemu je rec, svi ste culi za wikipediju, to je enciklopedija u koju moze svako da napise sta hoce. I naravno izmedju ostalog tu se nasli clanci o ODF (OpenDocument formatu i OOXML-u) i naravno pomenuto je da se Microsoft namerno ne pridrzava standarda i slicni primeri. To se naravno Microsoftu nije svidelo, pa je resio da angazuje Smile za PARE nezavisne autore koji ce popraviti sliku objektivnim trazenjem onoga sto microsoft tvrdi da je napisano protiv microsofta od strane akcionara ODF formata (u prevodu da nadje ono sto se m$-u ne svidja). HAHA evo covek koga je M$ angazovao, na svom je blogu potvrdio ovo i kaze da ce prihvatiti da OBJEKTIVNO ISPRAVI stvari u M$ korist. HAHA Boze moj.. zar neko moze jos da proguta ovo.... Evo nek plati m$ meni da mu objektivno ne OBJAVIM ovaj clanak .. AHHAHAH!!!!!!!!!!!!!! Wink))))
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:46 pm

SLOBODA GOVORA U AVIONU ( I IZVAN NJEGA)

Allen Jasson, 55 godisnji IT profesionalac (Australijanac), nosio je majicu sa natpisom "Bush - terorista broj 1" i hteo da udje u Avion Australijske kompanije Quantas u Londonu. Njemu naime nije bilo dozvoljeno da udje zbog toga sto bi njegova majica mogla biti uvredljiva (kome?) i da MOZE time ugroziti SIGURNOST putika i aviona!!!!!!!!!!!!!!! ... Covek naravno prvo i najavise sve moguce tuzbe zbog narusavanja slobode govora, a ja jos jednom skrecem paznju na tu kvazi evropsko americku tolernaciju "PAZI da se neko ne uvredi" ... Pri tome krseci sve moguce pismene i usmene slobode govora! ...Boze moj cemu idemo.. najgore je sto mi ako slepci to prihvatamo i samo cekam kada ce neko da mi kaze nesto po tom pitanju.. tako sam naostren UHHH!! popizdim kada cujem ovakve gluposti. Doduse kada bolje razmislim kod nas i nema demokratijre.. mogu da zamislim da se pojavim sa majicom sa natpisom Kostunica - lopov, Dinkic - Gde je kofer, Seselj - kriminalac ili slicno.. tako da je ovo kod nas i crnje.... Ako me vec milicija ne zaustavi, neki prosecni glasac radikala, vlasnik golfa sa BA tablicama Smile sigurno oce . Wink
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:47 pm

NEW AGE UVREDLJIVOST ILI NEDOSTATAK OBJEKTIVNOSTI?

Heh, upravo se vracam sa sajta na kome ima gomile clanaka na temu kako se ljudi lako vredjaju i u svemu pronalaze stvari koje im lice ne neku drugu ili na nesto sto je za njih uvredljivo. Pitam se da li je ovo "new age" pomodarstvo da se ljudi vredjaju na sve i svasta posledica napredka nase civilizacije ili njenog nazadovanja. Nista ne mozes da kazes vise ne ovom svetu a da se ne uvredi ili ovaj ili onaj pojedinac, pripadnik ove ili one vere, rase ili pola. Zar za par milenijuma nepretka covecanstva stvarno nismo naucili da SMO BRE RAZLICITI BRE!!!!!!! I da to nije samo po sebi lose, vec ZANIMLJIVO i RAZNOVRSNO!!! .... Muka mi je od ovog NEO - kvazi tolerantizma koji se propagira i samocenzure koju namecu ljudi koji gledaju kako da se privole vecini!!!.... Zamislite da se to sve primi, za par desetina godina vise i ne bi imao nikakve druge informacije osim one mainstream koja je profiltrirana raznim versko/rasnim/polnim filterom. Posledica tako neceg je ocigledna: JEDNOUMLJE... Smesni su mi likovi koji cenzurom i osporavanjem Slobodnog govora pokusavaju da zastite "MIR" ... Ta uvredljivost kod ljudi je posledica jedne po meni totalno drugih stvari, i ide od politike, ratova do nedostatka objektivnih informacija na svetu na globalnom nivou ali i u privatnom zivotu. Z druge strane pitam se da li se taj lako uvredljivi pojedinac ikada zapitao i pokusao da ukapira da je mozda problem u njemu samom! ... NE ne .. uvek je kriv neko drugi... I opet u krug... Mislim da je bolje i da se uvredi par ljudi u cilju ocuvanja slobode govora i razmisljanja. Bolje da procitam slobodnu i iskrenu informaciju nego onu koja mi godi. Da, u srzi problema je izgleda ona stara ljudska "Bolje me slazi nego da mi kazes istinu" jer me laz cini srecnim a istina boli. Da kako je lepo kada vas obasipaju LEPIM komplimentima (lepim mishljenjem o vasoj veri, rasi, NARDOU, pismu ili whatever).. . To je ono .. kazes curi "ti si najlepsa, imas lepe oci i lepu zadnjicu" a ona se sva raznezi i oseti lepom pa ti uzvrati istom merom (mozes da zamislis kako ovo izgleda izmedju dvoje "manje lepih" ljudi ((laze slep slepog)) ... Doduse zgodno je kada ti nesto treba zauzvrat. Pitam se sta li treba politicarima i dusebriznicima koji tako lepo brinu da se vi ne uvredite. Verovatno vasa sloboda i vas glas! Da citiram sada jednu drevnu poslovicu a to je : "Ne pokusavaj da pokrijes celu zemlju djonom da ne bi nagazio trnje, dovoljno je da to ucinis samo na tvojim nogama." Ko razume shvatice, svi ostali zeljno iscekujem hate komentare Wink Evo obecavam da nece biti cenzurisani!... See no evil, hear no evil, speak no evil..Smile
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Wedrana Sub Okt 24, 2009 4:49 pm

KRAJ STAR TREK-A

Upravo sam zavrsio gledanje serijala "Star Trek - The next generation". Da onaj sa Pikardom Smile Da ja sam takodje vatreni ljubitelj Star Trek fransize. Zasto. Pa od kako znam za tebe bio sam i ostao ljubitelj tehnologije i putovanja kroz svemir (pored naravno metafizike i ezoterije). Pored naravno prirodne otvorenosti serije, i pored dosta mana koji bi joj se mogli pripisati, ipak otvara nove horizonte ili produbljuje postujece. Doduse mogao bih se 100 puta zakleti da su mi ukrali neku revolucionarnu ideju, ali to dokazuje moju teoriju da se u svakom od nas krije zedj za istinom i sklonost spekulaciji sta je, gde je i kakva je u stvari prava istina svih stvari. Dobro neki ce reci da ih neke epizode vise podsecaju na spansku seriju u svemiru, slazem se. Neki ce takodje reci da za jedno savremeno drustvo ima previse komandovanja. Slazem se i tu, pogotovu kao covek koji ne voli da mu se naredjuje, no ipak svemirski brod od 1000 ljudi ne moze da pokrece apsolutna demokratija Smile bar ne dok je ljudski mozak u ovom ili cak i onom fiktivnom stadijumu jelte. E ono sto mi se navise svidja kod Star Treka upravo jesu one epizode koje mozda nekima izgledaju i previse radikalne (Napustanje svemira kakvog znamo, prelazeci u domen misli i iskustava, zatim epizode sa Q-om i sl). Posebno mi se svidjaju ideje o prelasku covecanstva u visu ravan postojanja, koliko god nama to bilo tesko zamisliti. To je onaj pravi i izvorni star trek, the final frontier. Iako se sada vec polako oprastam od dragih likova sa kojima sam proslih par meseci bogami delio njihova iskustva, moram priznati da se osecam kao da se oprastam i od svojih iskustava i prijatelja. Smile heh zovite me frik, i da nemam zivota, ali da li ste bas sigurni da je ta "vasa" realnost mnogo bolja Smile Sta je u stvari beg.. realnost ili "virtuelna realnost" i da li je razlika izmedjunjih bas toliko velika. Razmislite o tome, dok ja skoknem do lokalnog pirata ogrebati se za Star Trek - Voyager serijal.
Wedrana
Wedrana
Admin

Ženski
Broj poruka : 3653
Datum upisa : 21.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari  mog 2. JA) Empty Re: Zavitlavanja, tj. zanimljivosti :)(komentari mog 2. JA)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu